Dane adresowe
ul. Brązowa 86
70-781 Szczecin

Rejestracja telefoniczna
+48 797 17 11 27

Godziny pracy gabinetu:
pon. środ. czw. 1200 – 2000
wt., pt.      900 – 1500

Paradontoza i zapalenie dziąseł

Zapalenie dziąseł.

Jest to stan wywołany najczęściej bakteriami znajdującymi się w płytce nazębnej i na powierzchni kamienia nazębnego. Jest to proces ograniczony tylko do dziąseł i jest całkowicie odwracalny. Objawia się najczęściej krwawieniem przy szczotkowaniu. Jest to pierwszy objaw z jakim zgłaszamy się do stomatologa. Jeżeli problem będzie zaniedbywany może doprowadzić do choroby jaką jest zapalenie przyzębia.


Paradontoza.

Inaczej zwana zapaleniem przyzębia jest to proces chorobowy obejmujący tkanki dziąseł i przyzębia. Przyzębie jest tkanką utrzymującą zęby w kości. Przyczyną paradontozy są specyficzne bakterie występujące w płytce nazębnej i kamieniu i wywołujące procesy zapalne. Postęp choroby jest uzależniony indywidualnie i zależy od odporności i uwarunkowań genetycznych. Nieleczone zapalenie przyzębia doprowadzić może do utraty zębów z powodu zaniku kości i w konsekwencji rozchwiania.

periodontitis


Zęby z widocznym kamieniem nazębnym oraz po wykonaniu zabiegu skalingu czyli usuwania kamienia z zębów.

Usuwanie kamienia z zębów - skaling


Profilaktyka zapaleń dziąseł i przyzębia.

Aby utrzymać zdrowie zębów i dziąseł należy raz na rok wykonać profesjonalny skaling w gabinecie stomatologicznym. Zabieg wykonuje higienistka bądź lekarz dentysta. Wiąże się on z instruktażem higieny jamy ustnej, kiedy to pacjent otrzymuje indywidualne wskazówki dotyczące zabiegów jakie powinien wykonywać w domu.

Najważniejsze w utrzymaniu zdrowia zębów i dziąseł są codzienne, prawidłowo wykonywane zabiegi profilaktyczne wykonywane przez każdego z nas w domu.

Do codziennych czynności profilaktycznych należą:

  • szczotkowanie zębów,
  • używanie nici dentystycznej,
  • stosowanie płukanek z fluorem,
  • irygacja (irygatory stomatologiczne),
  • stosowanie szczoteczek międzyzębowych (jeśli jest taka konieczność).
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ PRZEZ INTERNET

Nasze porady

WARTO WIEDZIEĆ